Te tudtad, hogy az intuíciód mennyire hasznos lehet, ha jól használod? Tudod jól használni? Egyáltalán tudod, mi az intuíció? Horváthné Csortán Kriszta ajánlója a Női Lét-podcasthez.

Azzal kezdeném, hogy mivel ez egy ajánló, és én már megnéztem az adást, ezért onnan próbálok indítani, mi vett rá arra, hogy ezt megtegyem.

női lét-podcast impulzív magazin intuíció pattermann kinga
Jelentős szerepe van ebben egy szónak. Szeretem ugyanis azt a szót, hogy intuíció, még akkor is, ha sokszor bele sem gondolok, pontosan mit is jelent, csak elkap egyfajta bizonyosság, valami erős meggyőződés, hogy ez jó dolog. Egyébként a Ráncfelvarrásban is úgy szoktam írni egy-egy érzésemről, gondolatomról, hogy a témának először csak a címe van meg a fejemben, ami később persze lehet, hogy változik, de egy szó biztosan megragad, úgymond „beül” a tudatomba.

Ez történt akkor is, amikor meghallottam, hogy a Női Lét legújabb adása az intuícióval foglalkozik. Arról ugyan megoszlanak a vélemények körülöttem – megjegyzem, az enyém is billeg –, hogy érzelmes, avagy racionális alkat vagyok-e, de szerintem az, hogy most írok erről a témáról is azt bizonyítja, hogy inkább az intuitív felé hajlok.

Vagy mégsem? Használva a megérzésemet – és persze a főszerkesztőnkét, hogy ez jó lesz nekem – néztem meg ezt a podcastepizódot a Női Létben. Na jó, bevallom, egyébként is nagyon érdekelt a téma, de mint utóbb kiderült, eddig igazából csak a misztikus része vonzott, és a gyakorlati oldaláról, vagyis az intuíció alkalmazásáról, életünkbe való beépítéséről nem igazán volt fogalmam. Az viszont, hogy most erős kedvet éreztem hozzá, ahogy az Pattermann Kinga szakértő, tapasztalt tréner véleményéből is kiderült számomra, már maga az intuícióm súgása volt.

női lét-podcast impulzív magazin intuíció pattermann kinga


Anélkül, hogy spojlereznék, elárulom, nagyon hasznos útmutatót kaptam ettől a beszélgetéstől arra nézve, hogyan lesz hasznomra az, ha jobban körülnézek magamban, és mérlegeléskor választok, melyik énemre hallgatok: az előre gondolkodóra, tervezőre, mondhatnám, a „táblázatos” énemre, vagy a szárnyalóbb, kicsit merészebb – mások által néha felelőtlenséggel is vádolt –, megérzéses valómra.

Kinga konkrét gyakorlatokat is ajánlott, amelyekkel kicsit erőlködtem, amikor próbáltam magamra alkalmazni őket, de azonnal megértettem, miben visznek előre, és persze rögtön kíváncsi lettem a többire is, amiket a könyvében részletez. Van belőlük több mint harminc, úgyhogy lesz lehetőségem arra, hogy könnyedén kiválasszam azt a hármat, ami a legjobb nekem ahhoz, hogy előhívjam a lendületem. Mert igen, a legnagyobb megerősítésem a beszélgetésből az, hogy a jól kiválasztott feladat, illetve a jól megválasztott út jelentősen hozzájárul a sikerünkhöz.

Szintén ugyanilyen hangsúlyos üzenet volt számomra, hogy tulajdonképpen nem kell választanom a racionális és emocionális énem és megoldásaim között. Olyannyira ötvözhetem őket, hogy egy probléma megoldását elindíthatom akár a megérzésemre hagyatkozva is, és folytathatom egy erősebben analizáló megállóval, ahol viszont az észérveket is felsorolom magamnak – hiszen bizonyos területeken megvan már az az esszenciális tapasztalatom, ami képes súgni nekem, hogyan lássak a dolgokhoz.

És itt a homlokomra csaptam egy nagyot! Hányszor, de hányszor találkoztam a kérdésekkel, amiket egy-egy megállapításom kapcsán szegeztek nekem: Te ezt honnan tudod? Mitől vagy te olyan biztos benne, hogy így lesz?

Most már tudom, és meg is tudom nevezni – nem csalás, nem ámítás, és nem is jóstehetség, hanem INTUÍCIÓ! Egyszerűen előhívja az agyam, a szellemem – kinek, melyik tetszik –, az eddigi életem hasonló helyzeteiben tapasztaltakat, amelyek szép rendben érlelődtek és ülepedtek le bennem: vagyis használtam az intuíciómat, hallgattam arra, amit súgott nekem.

Szóval, én nem is szaporítom tovább a szót, hanem inkább szert teszek Pattermann Kinga Intuíció a gyakorlatban című könyvére, és elolvasom. Egyébként pedig megnézem újra ezt a Női Lét-adást, mert se szeri, se száma a gondolatmeneteknek, amiket elindított bennem – nem leszek rest ezeket alaposabb analízisnek is alávetni.
Azt említettem már, hogy imádom a dupla csavaros csipkelődést, amikor úgy teszek, mintha minden állításomnak az ellenkezője is igaz lenne? Ne dőlj be ennek, használd okosan az intuíciódat!

 

 

Szerző